TAYLOR C606- Yhdistelmäjäätelökone

9500,00  alv. 0%

Pehmis- ja pirtelökone.

Varastossa

Taylor C606 on yhdistelmäjäätelökone, jossa on pehmis- ja pirtelökone. Pirtelövaihtoehtoja kone tarjoaa neljää erilaista; suklaa, vanilja, mansikka ja erikseen valittava maku. Kone on pastöroiva ja lämpökäsittelyjärjestelmä ylläpitää päivittäistä lämmitys- ja jäähdytyskiertoa takaa maitotuotteiden hygieenisen säilyvyyden jopa kahdeksi viikkoa, jonka jälkeen on suoritettava kokonaisvaltainen puhdistusta.

Yhdistelmäkone toimii laittamalla kuppi kupinpidikkeeseen ja valitsemalla haluttu maku, tämän jälkeen kone sekoittaa jäisen seoksen ja siirapin automaattisesti. Kun kuppi on täynnä kone tunnistaa tämän ja sulkee juoman tulon.

Jäähdytyssylinterien vetoisuus on pirtelöpuolella 6,6 litraa ja pehmis puolella 3,2 litraa. Säiliöt molemmille puolille ovat 18,9 litran vetoisia ja ylläpitävät 5°C asteen lämpötilaa. Ilma/sekoituspumput jakelevat oikean määrän ilmaa ja sekoitusta jäähdytyssylinteriin.

Pirtelöiden ja pehmisten valmistamiseen tarvittavien siirappien jakelujärjestelmä mahdollistaa siirappien annostelun suoraan alkuperäisistä pakkauksista, jotka löytyvät koneen etupuolen alaosasta. Korkealaatuista siirappia pumpataan peristalttisten pumppujen avulla oikea määrä halutun maun ja koostumuksen saamiseksi. Tarkkuuden takaamiseksi järjestelmän mikroprosessori laskee tarkasti jokaisen siirappisäiliön virtauksen tarkasti ilman tarvittavia säädöksiä.
Hinta alv 0

Ei käyttöohjeita